Menu

Ciekawe gatunki drewna

- Budownictwo

Często wykorzystuje się ostatnimi czasy jeden z gatunków drewna egzotycznego, który nazywany jest bangkirai. Jego cechą charakterystyczną jest to, że posiada ono specjalne otwory, których średnica wynosi od pół do półtora milimetra. Otwory te mają istotne znaczenie, gdyż wytwarzają je owady, które ? podczas penetracji miękiszu ? żyją jedynie drzewnie dobrych drzew.

Niektórym klientom wydaje się, że drzewa posiadające tego typu otwory są uszkodzone, ale nie jest to oczywiście prawdą, bowiem są one naturalne dla gatunku bangkirai i w pewnym sensie przypominaj sęki w częściej stosowanych gatunkach drzew, jak na przykład w sosnowym lub świerkowym. Nie można więc przejmować się wspomnianymi otworami, szczególnie że nie da się tego zmienić, a jeżeli któremuś klientowi naprawdę to przeszkadza tak bardzo, to zawsze może on po prostu pomyśleć nad tym, aby skorzystać z innych desek. W niektórych przypadkach mogą wystąpić także kanały żywiczne.

Drewno z opisywanego tu drzewa spełnia wszystkie europejskie normy, dlatego też jego zakup z pewnością będzie dobrą decyzją, której żaden nabywca nie powinien żałować. Deski z drzewa bangkirai nadają się na przykład do zabudowy tarasu lub balkonu. Można je następnie pomalować olejną farbą co nieco zwiększy ich odporność na czynniki zewnętrzne. Deski te nie są wcześniej impregnowane, gdyż jedynym sposobem ich konserwacji jest stosowanie specjalnych olei, które można otrzymać w wielu sklepach z artykułami dla domu. Pielęgnacje z ich użyciem warto przeprowadzić nawet dwa razy w roku.

Zapraszamy na naszą stronę www: http://www.envir.pl/